• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
donderdag 16 juli 2020
NIEUWTJES
stroomonderbrekingDe krant Het Laatste Nieuws heeft naast 152 andere Vlaamse gemeenten ook aan Ravels gevraagd of we opgewassen zijn tegen de mogelijk komende black-out. Door de problemen met de kernreactoren in ons land zou het wel eens kunnen dat de energieleveranciers in de komende wintermaanden de schakelaars gaan omdraaien en ons zonder stroom zetten. Onze verbazing was groot toen we zagen dat Ravels in donkerrood gekleurd staat.  
 
images86TLCN3VBlijkbaar is men op onze gemeente hiervan op de hoogte. Men heeft al ergens een plan opgemaakt om een eventuele black-out crisis te lijf te gaan. Zo wist men ook reeds dat er kans is op stroomonderbrekingen en is er een lijst van plaatsen waar aggregaten beschikbaar zijn. 
Het WZC in Ravels bijvoorbeeld heeft een generator en ook de brandweer kan over zo’n toestel beschikken. Als we de overlay goed bestuderen is het niet zo dat heel onze gemeente onder de afkoppelzone valt, een gedeelte van Ravels en Weelde-Statie ligt in de grijze zone van Turnhout die blijkbaar niet op alle vragen een antwoord konden geven… 
Ook Baarle Hertog ligt in de black-out zone maar daar kan men wellicht bij de buren een verlengsnoertje leggen. Wij zullen op zoek moeten naar andere stroomvoorzieningen zoals generatoren en aggregaten. We proberen later wat meer informatie te vergaren over het noodplan van de gemeente.