• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
donderdag 9 juli 2020
NIEUWTJES

ackerveken

De hevige windstoten van vandaag en gisteren hebben ook in ons dorp voor schade gezorgd. De overlast beperkte zich in de meeste gevallen tot omgevallen bomen en afgebroken takken, toch was er in Weelde en Ravels ook flinke averij bij bouwwerkzaamheden.

De brandweer moest een aantal keren uitrukken, al bleef dat in onze gemeente nog vrij beperkt. Hier en daar moesten bomen geruimd worden of daken hersteld of gedicht, maar in de meeste gevallen gebeurde dat door de eigenaars of bewoners zelf.

Problemen waren er vooral in Weelde toen aan de Meir een stelling aan een huis in opbouw omver waaide en tegen de zijgevel van een oude woning viel. Die zijgevel kwam grotendeels naar beneden. Ook de pas gemetste tip van de nieuwe woning viel om.

In Ravels gingen enkele muren omver van een appartement in aanbouw aan de Grote Baan. De schade liep ook hier flink op.

storm -_dak_opslagVerder ging op enkele plaatsen het dak of de dakbedekking van opslagplaatsen of kleine loodsen, zoals bijvoorbeeld aan de Koning Albertstraat in Weelde. En ook KFC Poppel deelde in de brokken. Daar vielen enkele bomen op het B en C-veld waardoor ook een deel van de omheining beschadigd raakte.

Gelukkig is de wind intussen al flink afgezwakt en krijgen we vanaf het Paasweekend rustiger voorjaarsweer.