• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
zondag 21 juli 2019

sleutel carnavalGisteren kreeg Prins Senne I de sleutel van de gemeente overhandigd uit handen van ons aller burgervader Walter Luyten. Traditioneel gebeurt dit de week voor carnaval omdat de nieuwe Prins telkens op de valreep nog enkele carnavalswetten wil doorvoeren om de bevolking gunstig te stemmen. Na de toespraak van de burgemeester en pas nadat hij zeker was van de sleutel gaf Senne I zijn regeerprogramma voor de komende weken.

 Aan alle bewoners van het land van Weld : HEIL !!!!!

Wij, prins Senne den eersten, zijne edele hofdames Hannah en Ester en de gehele raad van Elf, zijn blij op deze carnavalsdagen te kunnen regeren over het Snutentrekkersdorp  WeId. Na wijs beraad zijn wij fier ons regeerprogramma aan U te mogen voorstellen:
IMG 2730
• Ten eerste: Op zondag 2 Maart 2014 zal het bestuur van ons dorp volledig in handen zijn van mezelf, mijn hofdames en mijn Raad van Elf!

• Ten tweede: Het bestuur van onze gemeente zal er alles aan doen om de stoet van Weelde weer vlot te kunnen laten verlopen.

• Ten derde: De politie van ons dorp zal alles in het werk stellen om de stoet in alle veiligheid door het dorp te laten trekken; belangrijkste verkeersregel op 2 maart: kinderen hebben voorrang en er worden die dag geen bekeuringen gegeven!

 • Ten vierde: Wij zijn zeer blij om dat onze prinsenwagen als eerste wagen de drieënveertigste kindercarnavalstoet op gang zal te trekken.

• Ten vijfde: : De gemeentebelasting zal voor minstens 50 % worden besteed aan feestelijkheden voor de Weldse bevolking zodat wij ook na vandaag kunnen blijven feestvieren

• Ten zesde: De gemeente heeft een heel mooie nieuw school voor ons en alle kinderen van Weelde gebouwd waar wij jammer genoeg niet meer naar toe kunnen gaan volgend jaar daar wij gaan studeren buiten ons dorp!

IMG 2736• Ten zevende: de gemeente zal overgaan tot het aankopen van fluorescerende carnavalskostuums zodat de politie ook met carnavalsdag in aangepaste kledij het verkeer zal kunnen regelen! Ten achtste: de kinderen van Weelde krijgen na carnavalsdaq een volledige week verlof

• Ten negende: De voltallige gemeenteraad wordt uitgenodigd op 2 maart 2014 op het gemeenteplein om de stoet te bewonderen en een diepe buiging te maken voor de prins, de hofdames en de raad van Elf!

• Ten tiende: Het gemeentebestuur heeft een grote hal gezocht voor ons en deze ook gevonden. Wij zijn zeer blij dat al ons mama's, papa's en iedereen die mee komt bouwen aan de wagens zoveel plaats heeft gekregen in de supergrote legerhal in het Geeneinde. We hopen dat ze er nog vele jaren in mogen blijven werken en dat onze prinsenwagen er nog lang mag blijven staan. Dit jaar hebben we zelfs nog meer plaats in de hal van de gemeente gekregen omdat er enkele nieuwe gebuurten in de hal aan het bouwen zijn!

• Ten elfde: Op zondag 2 maart 2014 zullen alle kinderen en grote mensen die naar de stoet komen kijken gratis voorzien worden van snoepjes, zolang de voorraad strekt! Sinds vorig jaar gooien we geen confetti meer, wij denken samen met onze gemeente aan het milieu!

Zet allen de feestneus op en vergeet niet dat lachen gezond is. Komt allen zien op zondag 2 maart!

LEVE DE LOL ,LEVE DE LEUTE !!! Ik heb gezegd; ALAAF -ALAAF –ALAAF ! ! !

fotoreportage Luc Jansens : OVERHANDIGING SLEUTEL CARNAVAL 2014 ©

Kaart Processierupsen