• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
zaterdag 4 februari 2023

20200112 Jeugd veldlopen Goirle 0016

Terwijl in de komende weken de Ravelse Sportraad zich samen met de organisatoren van de stratenlopen zal beraden over de toekomst van het Ravelse Loopcriterium is de wintercross competitie in volle gang.

 Vooral de jeugd uit onze gemeente laat van zich spreken in deze wintercompetitie en daarom gingen we er eens een kijkje nemen.

Regte Heide in Goirle.

De kou viel nogal mee, het was vooral de strakke wind die genadeloos over de Regte Heide joeg die de wedstrijden zwaar maakte.

Het eerste deel van het parcours voor 1250m lange parcours liep door het bos maar de lange opwaartse strook met volle tegenwind zorgde ervoor dat de laatste loodjes voor velen  wel erg zwaar werden in het mulle heidezand.

De meeste Ravelse deelnemers zijn aangesloten bij atletiekclub Gloria uit Baarle-Nassau, een populaire sportclub die in sinds de jaren zeventig het atletiekwezen beheerst bij onze bovenburen met een mooie organisatie.

De wedstrijden zelf worden in een razend tempo afgewerkt. Vanaf 10:30 kan je amper met je ogen knipperen of een nieuwe reeks gaat van start.

20200112 Jeugd veldlopen Goirle 0047

Er komen al onmiddellijk enkele Ravelse atleten aan de start die meedingen naar de podiumplaatsen en ook in de volgende reeksen blijft het spannend om zien hoe deze jonge atleten er alles aan doen om voorin te eindigen. 

Hier worden geen grenzen bepaald door de organisatoren  zoals in onze stratenlopen waar voorlopers de bende in toom houden tot enkele honderden meters van de finish. Als het startschot klinkt gaan ze er al sprintend vandoor. De afstand die je aan kan leer je na enkele wedstrijden vanzelf doseren …. of niet. En dan moet je nog wat blijven trainen als je een winnaar wil worden.

Omdat het bij velen echter nog vooral om het plezier draait om buiten te kunnen spelen, zijn de uitslagen niet  altijd zaligmakend. Het valt vooral op hoe groot e inzet is bij zowel de jongens en meisjes, als bij de ouders die de winterkou en schrale  wind trotseren op de vrije zondagmorgen om vrijwillig met hun kinderen een sportieve voormiddag te beleven.

Het waren ook hier de bekende namen die kwamen meevechten voor de podia,  Stabel, Jansens, Struijfs enz… Omdat we niet alle jongens en meisjes kennen uit onze gemeente geven we u de uitslag mee van de leden die zijn aangesloten bij Gloria.

Uitslagen: Loopwedstrijden Regte Heide

Foto’s Gloria: https://photos.app.goo.gl/eA6YCrHNRdnfu99T8 

Omdat de grote organisator van het Ravels Loopciriterium, Carlo Cambré, heeft aangegeven er mee te willen ophouden is het alarmfase rood bij de sportdienst van de gemeente. Binnenkort komt er een vergadering met alle belanghebbenden waarna dan een nieuwe formule uit de bus moet komen.

Hopelijk komt er een goede samenwerking tussen iedereen want Ravels heeft een reputatie hoog te houden met het Ravels Loopcriterium.

1rawepo cameraFotoreportage Jeugd veldlopen Goirle  © RAWEPO

20200112 Jeugd veldlopen Goirle 0091 

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.