• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
dinsdag 31 januari 2023

 

055Gisteren werd aandacht geschonken aan een nieuw toeristisch initiatief waarbij ook onze gemeente in de kijker loopt.
Het toeristisch samenwerkingsverband "Het Land van Turnhout" zorgde voor de financiering van 6 gloednieuwe picknickbanken, in elke gemeente één.
De studenten van de Gemeentelijke Academie van Arendonk stonden in voor het ontwerp en deze van de Thomas More Hogeschool te Geel voor de uitwerking ervan.


Voor de locatie van deze picknickbank kozen we in Ravels in samenwerking met ANB voor een bijzonder mooi plekje nl. de Klotkuilheide in deelgemeente Poppel.

061Deze picknickplaats is gelegen aan een verhard fietspad en kijkt uit over een 'weids natuurgebied', de vallei van de
Leyloop, waar dit riviertje de grens vormt tussen België en Nederland en waar men in de verte de grenspaal ziet staan. De weide is botanisch zeer zeldzaam en interessant, want er bloeien o.a. pinksterbloemen in, erg toepasselijk met het afgelopen weekend.
Vanaf 15 juni kan je in 'Het Land van Turnhout' in elke gemeente terecht voor een uitgestippelde fiets- of wandelroute die langs de picknickbanken loopt. Vooraf kan je een heerlijk picknickpakket bestellen waarmee je op pad kan gaan. De prijs van het pakket bedraagt € 15 en dient minstens 2 dagen op voorhand gereserveerd te worden.
In Ravels is het een fietsroute van ca 30 km, geschikt om met het hele gezin te doen. U kan genieten van de rustgevende natuur langs akkers en bossen.
Startplaats is bij Aarle IJs, Aarle 80, 2382 Poppel vlakbij fietsknooppunt 75.
Reservatie: alle dagen van 11.00 u tot 19.00 u en vrijdag van 13.00 u tot 19.00 u
Contact: Aarle 80
2382 Poppel
014657297
Openingsuren: ma t.e.m. zo van 11.00 tot zonsondergang
Vr van 13.00 u tot zonsondergang
Bij slecht weer eventueel gesloten
(afhalen kan van 11.00 u tot 14.00 u en vrijdag van 13.00 tot 15.00 u)
Geen sluitingsperiode
053VVV Toerisme Ravels en de gemeente Ravels zijn trots dat we ook dit stukje van onze gemeente in de kijker kunnen zetten mede door het ontwerp van de mooie picknickbank.
In de nabije omgeving hebben we verschillende Bed en Breakfast. Het fietsroutenetwerk Antwerpse Kempen en het wandelnetwerk Kempens Landgoed maken het mogelijk om dit gehucht te ontdekken en wie weet zou je wel voor altijd op dit mooie plekje willen blijven.
In bijlage kan u nog andere interessante adressen vinden op gebied van toerisme in de gemeente Ravels.

pdfpicnicken_Ravels.pdf

foto's: Luc Jansens

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.