RAVELS – Toneelvereniging De Plankeniers staat opnieuw op de planken in GC De Wouwer met De koteletten hebben oren, een absurd-komische voorstelling van de Franse auteur Georges Renoy. Het stuk speelt zich af in 1966 en dompelt het publiek onder in een ogenschijnlijk rustige beenhouwerij, waar niets is wat het lijkt.
🥩 Van rustige slagerij naar dolle spionage
Hoofdpersonage Piet Schellekens leidt een kalm bestaan als beenhouwer. Zijn dagelijkse routine wordt hoogstens doorbroken door de bemoeienissen van zijn bazige vrouw. Maar die rust verdwijnt als sneeuw voor de zon wanneer zijn broer Bert plots weer opduikt, na tien jaar afwezigheid. Bert blijkt geheim agent te zijn en vraagt Piet om een bijzondere – en vooral verdachte – gunst: het tijdelijk bewaren van maar liefst 80 kilo vlees in zijn koelruimte.
Wat volgt is een kettingreactie van bizarre gebeurtenissen, met wachtwoorden, geheime kipfilets en zelfs mysterieuze hansworsten. Voor Piet is er geen weg meer terug, en voor het publiek ontspint zich een verhaal vol misverstanden en absurde humor.
🎬 Sterke cast en lokale regie
De voorstelling wordt geregisseerd en bewerkt door Dominic Depreeuw, met een Nederlandstalige vertaling van Hedwig Cooremans. Op de scène staat een uitgebreide cast met onder meer Floor Leemans, Eric Maes, Hilde Starckx, Frank Van Dun, Gunter Van Hoye, Kristof Van Nooten, Luc Vloemans en Leen Vosters. Samen brengen zij een vlot en speels stuk dat balanceert tussen satire en komedie.
📅 Speeldata en locatie
📍 GC De Wouwer, Kloosterstraat 4, Ravels
🗓 30 & 31 januari 2026 – 20 uur (theatercafé)
🗓 3 & 4 februari 2026 – 20 uur (tribune)
🗓 6 & 7 februari 2026 – 20 uur (theatercafé)
🗓 8 februari 2026 – 14 uur (matinee theatercafé)
🎟 Praktisch
💶 Toegang: €12 / €10
🎫 UiTPAS kansentarief: €2,40
📞 Reservatie: 014 65 48 65 of 014 65 21 55
🌐 Online: www.dewouwer.be - www.deplankeniers.be
👀 Vooruitblik
Met De koteletten hebben oren bewijzen De Plankeniers opnieuw dat lokaal theater garant staat voor kwaliteit en plezier. Wie houdt van scherpe dialogen en absurde situaties, zet deze voorstelling best met stip in de agenda.


