• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
dinsdag 31 januari 2023
RAW 1319 001
Honderden namen passeerden de revue na de plechtige onthulling van het SAVE Bord ter nagedachtenis van Joyce & Dorien, twee jonge meiden uit Weelde-Statie die precies vijf jaar geleden het leven lieten op het kruispunt aan Weelde-Statie.
Achter elk van deze honderden namen gaan moeders, vaders, ganse families, vrienden en kennissen schuil die delen in het verdriet.
 

Mooie plechtigheid.

 

"Hoeveel volk kan je verwachten bij het onthullen van een SAVE bord ….. hoe schat men dat in?"

 
RAW 1293 001Aan de Weelde-Statie kwamen vanmiddag een tweehonderdtal mensen samen om de naaste familie van Joyce Baelemans en Dorien Vansprengel een hart onder de riem te steken. Joyce zal in hun,  maar ook in onze ogen altijd een meid van 16 jaar blijven, Dorien zal met haar 19 lentes nooit twintig worden. 
De plechtigheid startte met een woord van Hilda, als één der afgevaardigden van de VZW Ouders van Verongelukte Kinderen die iedereen welkom heette op de plechtigheid. Telkens wanneer zo’n zelfde plechtigheid zich voordoet is er een talrijke vertegenwoordiging van lotgenoten, andere ouders die een kind weggerukt zagen worden door een verkeersongeluk.
Daarna kwamen er verschillende getuigenissen en brieven van de familie…. Mama Yvonne kon haar laatste woord richten tot har dochter, iets wat ze vijf jaar geleden onmogelijk kon volbrengen kon ze nu eindelijk wel.
 

"Angels" door Alides

Alides Hidding, onze Poppelse minnestreel verloor enkele jaren geleden ook een schoonbroer door een ongeval in onze gemeente en hield eraan om zijn herinneringslied op te dragen aan alle verkeersslachtoffers in een beklijvend lied “Angels”. In deze ijzige koude kwam het lied nog net wat beter tot zijn recht....

RAW 1302 001

 

Onthulling SAVE Bord.

Daarna kwam de eigenlijke onthulling van het SAVE bord door burgemeesters Luyten van Ravels, burgemeester Vos van Turnhout en de ouders van Joyce en Dorien.
 
Het motto van OVK is het volgende: “Word nooit lid van onze vereniging!”
 
Jammer genoeg was dit geluk niet weggelegd voor de families Baelemans en Vansprengel en moesten ze dus vandaag deze taak volbrengen: de onthulling van het SAVE Bord met de namen van twee dochters die elkaars beste vrienden waren.
In zijn toespraak benadrukte burgemeester Luyten de impact die een gebeurtenis als deze nalaat op een gemeenschap. Hij verwoordde het zo voor de aanwezigen:
 
RAW 1329 001“ Zaterdagochtend drie december 2011, het nieuws dat twee meisjes van Weelde-Statie verongelukt waren in de nacht van vrijdag op zaterdag ging als een siddering door het dorp.
De verslagenheid, de machteloosheid was voelbaar aanwezig bij de mensen in het dorp, maar was niets in vergelijking met de pijn en het verdriet waarmee de ouders, de familie van Joyce en Dorien, geconfronteerd werden.
Iedere mens heeft een levensdoel, ieder van ons heeft toekomstplannen. Als u dan van het ene op de andere moment geconfronteerd wordt met het overlijden, het onherroepelijke, definitieve verlies van uw kind, dan staat de wereld, het leven stil.
En dit is hetgene dat Lucia en Willy, Luc en Yvonne, hun kinderen en familie, maar alle ouders van verongelukte kinderen hebben meegemaakt. 
Een ondraaglijk verdriet, een onaanvaardbare onrechtvaardigheid, het leven kan ongemeen hard zijn.” 
 
Ook stond hij nog even stil bij een ander overlijden in de familie Baelemans, Joyce was niet het eerste kruis dat de familie moest leren dragen, In 1991 was al eens een 4 maand oud zoontje gestorven … Jürgen was zijn naam.

RAW 1384 001RAW 1364 001 

Toch is de onthulling van een blijvende herinnering zoals dit SAVE bord ook een blijvende herinnering aan het feit dat verkeersregels een reden hebben, dat we ze met z’n allen moeten leren accepteren en respecteren.
 

Bloemenhulde bij de kruisjes van Joyce & Dorien


De bloemenhulde die erna volgde was een ware steun aan de ouders en naaste familie, velen legden hun eigen meegebrachte bloemen bij de kruisjes die nog altijd sinds de dag van het ongeluk herinneren aan de plaats waar het onheil gebeurde.
RAW 1393 001RAW 1388 

Vriendinnen vergeten niet.

Elke, Femke... zussen van en vriendin Sanne hadden voor Dorien speciaal voor deze gelegenheid nog wat in hun herinneringen gegrasduind en wilden ons graag laten delen in deze warme herinneringen. Ook Irmy en Michelle, twee jonge meiden die tot de naaste vriendenkring van Joyce behoorden hadden voor hun vriendin nog een warm verhaal dat ze kwamen voorlezen in het koude winterzonnetje dat in de vele betraande ogen van de aanwezigen prikte.
 

 Namen noemen.

RAW 1400 001Elke maand heeft vele namen, vele namen van verongelukte kinderen die allen …. één voor één werden voorgelezen als een aanklacht of een eerbetoon. Telkens een naam wordt herkend stapt een vader of moeder uit de massa om een eigen kind te gedenken met een bloem of aandenken. Een imposant aantal kindernamen dat elk jaar nog aangroeit….
 
 

1rawepo cameraFotoreportage Herdenking / Onthulling Save Bord © RAWEPO

 
RAW 1410
 

Filmreportage Herdenking / Onthulling Save Bord © Andreas Vermeeren - RAWEPO   

 

Aan reportage wordt nog gewerkt ...... nog even geduld :-)

{halloween} 

 
 
   
 

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.