• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
donderdag 1 december 2022

buurtverpleegkundige gemeente Ravels

De Raad voor Maatschappelijk Welzijn van onze gemeente heeft gisteren besloten om een permanent een verpleegkundige in dienst te nemen.

Deze vraag lag al enige tijd op tafel vanuit het OCMW en werd unaniem door alle fracties positief ontvangen.

Om de drempel tot medische verzorging te verlagen voor meest kwetsbare groepen in onze samenleving is het belangrijk dat bepaalde zaken tijdig worden opgemerkt, bijvoorbeeld bij een bezoek van een medewerker van het OCMW.

Daarvoor kwam, in samenwerking met de wachtkring van de huisartsengroep in onze gemeente, de vraag of in plaats van een maatschappelijk werker ook geen mogelijkheid zou bestaan om een echte buurtverpleegkundige aan te stellen om in bepaalde gevallen medische handelingen te verrichten of een korte controle te doen bij maatschappelijk kwetsbare groepen.

Het is niet de bedoeling om deze verpleegkundige in te zetten voor een verpleegronde tussen verschillende buurten, maar veeleer om urgente zaken aan te kaarten en mensen over de drempel te helpen om verdere verzorging te raadplegen.

Bepaalde medische situaties kunnen sneller worden opgespoord op deze manier zodat sneller de juiste maatregelen kunnen worden genomen.

 

 

 

We use cookies

Wij gebruiken cookies op onze web site. Sommigen zijn essentieel voor het correct functioneren van de site, terwijl anderen ons helpen om de site en gebruikerservaring te verbeteren (tracking cookies). U kan zelf kiezen of u deze cookies wil toestaan of niet. Let op dat als u onze cookies weigert mogelijk niet alle functies van de site beschikbaar zijn.