• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
vrijdag 6 augustus 2021

bloembollen

Vanmorgen begon men  met het planten van 60.000 krokus bloembollen op niet minder dan 10 locaties in onze gemeente.

De bloembollen werden machinaal geplant door een firma uit West Vlaanderen met roots in Arendonk.

100 tot 120 bollen per vierkante meter.

Als eerste locatie werd gekozen voor de bomencirkel aan de voet van het gemeentehuis. Hier moesten 6.000 bolletjes de grond in worden gewerkt. De machine werd afgesteld en enkele minuten later was de klus geklaard. Bloembollen in de grond en geen mens die er nog wat van zag, de graszodes waren netjes terug geplaatst en nu is het wachten op het voorjaar. Dan zal er een strook krokussen bloeien van een meter breed, een lust voor het oog.

Er is speciaal gekozen voor erg vroege bloeiers omwille van het feit dat er dan nog niet wordt gemaaid. Als de bloemen zijn uitgebloeid mag er niet direct worden gemaaid. Door het natuurlijke afstervingsproces te respecteren kan de bloembol de nodige voedingsstoffen opslaan om volgende jaren terug te gaan bloeien. Zo zijn we verzekerd van jarenlang bloemenplezier in onze gemeente.

Na het gemeentehuis trok de plantploeg naar de Pastorij aan de kerk van St Michiel te Weelde waar ze ook een mooi traject hadden voorzien aan theehuisje Talander. Achteraan in de tuin, tegen de burchtgracht werd een strook van 1 m breedte onder handen genomen.

bloembollen2

60.000 krokussen in het voorjaar.

In totaal gaan er dus zo’n 60.000 krokusbollen in de grond op 10 locaties in heel Ravels.  Voor het hele project is een budget uitgetrokken tussen de 5 à 6 duizend euro.  Volgend jaar zal er worden geëvalueerd hoe het project is onthaald door de bevolking en of het effect gesorteerd heeft. Als de evaluatie positief wordt bevonden zal er in de toekomst misschien aan uitbreiding worden gedacht en wordt onze gemeente één groot bloemenparadijs.

krokuslijn

Locaties krokusweelde

Begraafplaats St. Servatius  Ravels
Grot Ravels  
Gemeentehuis Weelde  (ronde bomencirkel)
Begraafplaats St Michiel Weelde
Pastorij St Michiel 
Hoek Laar (tegenover kapel in berm )
Berm Bosvenstraat – Merksplasseweg Weelde-Statie 
Kiosk Poppel 
Begraafplaats Poppel 
Park Trier ( berm Tilburgseweg ) Poppel

Machinaal planten van bloembollen.

 

X

Right Click

Koken kost geld ..... foto's en video's maken kost ook geld :-)