• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
vrijdag 25 juni 2021

windmolenscluster

Nederland heeft plannen voor cluster windturbines in bossen boven Nieuwkerk en Rovert.

Op 5 februari was het in België GREY DAY, de dag dat alle groene energie was opgebruikt voor dit jaar.

Nederland doet nog slechter, zij mochten grey day al “vieren” op 18 januari. Daarom maken onze noorderburen volop werk van een inhaalbeweging en hebben plannen om windturbines te plaatsen … net over de grens met Poppel.

Op de grenslijn met België kunnen in Goirle en Hilvarenbeek maar ook in Oisterwijk op langere termijn in totaal een 10 tal windturbines komen in combinatie met nieuwe bosontwikkelingen.

Na de mogelijkheden die door onze gemeente werden gecreëerd in het noorden van onze gemeente tegen de grens om op termijn winturbines te plaatsen komen er dus nu nieuwe plannen bij aan de andere kant van de grens.

Energiecoöperaties in Hilvarenbeek en Goirle staan al lang in de startblokken, maar windturbines zijn nog niet meteen in zicht. Dat wordt na 2030. De plaatsing van maximaal 10 windmolens gaat daar gelijk op met de aanplant van nieuw loofbos. De turbines financieren de natuurontwikkeling, zo is het plan.