• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
zaterdag 8 mei 2021

wereldwinkel

'Samen leren samenleven'

Sinds de start van Talentenschool Blink in september 2019 hebben de leerlingen al heel wat talenten van zichzelf ontdekt.   

Waar ben ik goed in en wat doe ik graag ?

Aan de hand van talentenkaarten zoeken ze samen met de leerkrachten uit waar hun comfortzone is en waar de groeimarges zich bevinden.

Naast talent(h)erkenning speelt ook talentontwikkeling een belangrijke rol bij Talentenschool Blink. 

Blink  wil zijn leerlingen maximaal voorbereiden om als actieve burgers deel te nemen aan de samenleving van vandaag én morgen en die ook actief mee vorm te geven. 

Waarden respect, oprechtheid, gelijkwaardigheid, openheid, engagement en betrokkenheid zijn richtinggevend. Actief burgerschap betekent dat we zowel binnen als buiten de school deze waarden stimuleren.

Onze leerlingen kozen 1 talententraining in overleg met de leerkrachten en ouders. 

Zo gingen een aantal leerlingen naar Fedasil in Arendonk. Kinderen ondervinden dat leven in een andere woonomgeving niet altijd makkelijk is. (andere taal, andere gewoonten, andere mensen,..) Ze ontdekken dat migratie een rol heeft gespeeld bij de ontwikkeling van onze multiculturele samenleving. 

 

fedasil

Een andere groep leerlingen ging naar de Wereldwinkel in Ravels. Ze leerden over de overeenkomsten en verschillen tussen onze samenleving en de samenleving in ontwikkelingslanden ? Wat is eerlijke handel ? 

ehbo2mediaVeilig omgaan met sociale media.

Op onze school leerden een groepje kinderen wat je best kan doen als je online plots wordt geconfronteerd met schokkende beelden. Ze bespreken regels ivm veilig internet, veilig chatten en vriendensites. Ze beseffen dat hun gedrag beïnvloed wordt door media en dat ze hiermee voorzichtig moeten omgaan. 

De vierde groep leerden over EHBO en hoe oefenen verschillende technieken onder leiding van 3 mensen van het Rode Kruis. Leerlingen leren zorgen voor elkaar en weten wanneer ze hulp moeten inroepen van volwassen mensen of van hulpdiensten.

ehbo

Meer weten over GO! Talentenschool Blink? 

www.talentenschoolblink.be Bovenheide 27 | 2380 Ravels | T 014 65 59 44